‘IKAS Online Karma Sanat Sergisi’

SERGİ HAKKINDA

 

 

 

“Sanat evrensel bir dildir, sanatçı ise o dilin kullanıcısıdır”

 

Sanatın başlangıcından günümüze kadarki gelişim sürecine bakıldığında, farklı birçok disiplinle etkileşime girerek, bünyesine dahil ettiği sosyokültürel bileşenlerle kendini var etmiştir. Sanat eseri izleyicide (alıcıda) bıraktığı etki oranında hayat bulur. Sanatçılar, içinde yaşadıkları dönemin toplumsal süreçlerinden beslenerek eserlerini oluştururlar. Sanat eserleri, bünyelerinde barındırdıkları iletişim kodları ile ‘evrensel’ bir nitelik kazanır.

Yurt içi ve yurt dışından değerli akademisyenlerin eserlerinin bir araya getirilerek geniş kapsamlı bir sanat etkinliğinin gerçekleştirilmesinin amaçlandığı İKAS Online Sempozyum Sergisinde; Geleneksel Türk Sanatları, Grafik, Fotoğraf, Heykel, Moda Tasarımı, Resim ve Seramik gibi sanatın farklı alanlarından birçok eser yer almaktadır.

Sergide yerli ve yabancı üniversitelerden 207 akademisyenin 257 adet eseri sergilenmektedir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi olarak düzenlemiş olduğumuz İKAS Online Sempozyum Sergisi’ne eserlerini gönderen değerli akademisyenlere, serginin her safhasında büyük bir özveri ile çalışan arkadaşlarımıza, Dekanımız Prof. Dr. Ahmet ÇAYCI’ya ve bizlere her daim destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Cem ZORLU’ya ayrı ayrı teşekkür ederiz.

 

 

<< Galeriye Dön

TASARIM ERDİNÇ ÇAKIR